www.dobreimprezy.republika.pl
 

 
 


 
web stats stat24

 
 

 

 

SŁAWOGRÓD


Odwiedź Słaogród, o którym SŁAWA
po świecie się niesie

 

                                                Cena: 85 zł
 


 

 

 

Gród jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Nie jest zwykłym skansenem, ale miejscem gdzie można dotknąć i posmakować historii. Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają na wyobraźnię jak wrota czasu. Po przekroczeniu bramy można przenieść się do świata naszych przodków, gdzie rozpocznie się nasza przygoda z przeszłością. Sławogród nie jest zwykłym skansenem…Cała osada tętni życiem. Niedaleko palisady znajduje się zagroda ze zwierzętami, przy chacie rosną zioła, z których gospodyni robi wywary i leki. Grodziska pilnują dzielni wojowie, którzy odpierają ataki barbarzyńskich sąsiadów i obcych plemion. Na krośnie niewiasty tkają piękne materiały, a z kuźni sypią się bogato iskry, które wznieca kowal! Możesz tu odwiedzić najstarszego i najmądrzejszego męża, który opowie ci o dawnych bogach i odsłoni przyszłość używając magicznych run. Stragany uginają    się pod ciężarem bogatej oferty kupców, którzy zwożą towary ze wszystkich stron świata…

 

   
 

    

 

 

Program jednodniowej wycieczki

Wyjazd autokaru z miejsca zbiórki ok. godziny 8.00
Zwiedzanie Chaty a w niej ( Architektura i dawne budownictwo, życie naszych przodków, co jedli,     jak mieszkali, stroje wczesnośredniowieczne, uzbrojenie)
Chata KOWALA( zapoznanie się z rzemiosłem, kowalstwo, minerstwo. Każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie wykuć swoją monetę.
Świątynia( Religia i Obrzędy naszych przodków)
Tortury( Jak karano przestępców i rywali politycznych)
Małe zoo
Gry i konkursy( m.in. chodzenie na szczudłach, gra KUBB, rzut oszczepem do celu, walka na miecze, poszukiwanie skarbu, przeciąganie liny)
Ognisko
Powrót autokaru ok. godziny 18.30 

CENA- 85 zł przy 30 os. im większa grupa tym koszt wyjazdu tańszy
Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, bogaty program, ognisko, opiekę pilota, 1os. kadry na 15 uczestników gratis. Możliwość dokupienia dodatkowego obiadu - koszt ok.15 zł.

 

   

Copyright (c)2008 Vigo